KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8974009
nr 897 4009
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Akvarell, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinnoansikte, signerad, 27x22
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
9.200 kr
måndag 26 maj 2014
kl 20:36:45
2.000 kr
2.200 kr
6.000 kr
3.600 kr
4.200 kr
4.600 kr
5.000 kr
9.000 kr
7
6.400 kr
7
7.000 kr
7
8.000 kr
7
8.600 kr
7
9.000 kr
7
- Klassiska
26 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Aly Ben Salem
Läs mer om Aly Ben Salem